FH Delta Air

Letecká škola

logo

Pilotem motorového rogala na zkoušku

Létání na motorovém rogale je velmi krásné a romantické a je z něj prakticky neomezený výhled. Při dobrém počasí nabídne motorový závěsný kluzák prožitek z létání jako žádné jiné letadlo a Vy si tak můžete vychutnat bezprostřední kontakt se vzduchem. Létání na těchto strojích je létání především pro radost, potěšení a zábavu. Líbí se Vám motorová rogala? Vyzkoušejte si ten krásný a nezapomenutelný pocit z letu na delta-křídle a užijte si krajinu pod sebou. Nechte se unášet pocitem absolutní svobody a vzneste se s námi.

Program kurzu zahrnuje

25. min uvedení do světa sportovního ultralehkého létání

25. min předletová příprava ( příprava, úkony, tankování, výstroj)

30. min let

10. min poletový rozbor

 

Podmínky

Minimální věková hranice je 15 let.

U osob mladších 18ti let vyžadujeme písemný souhlas zákonného zástupce.

Maximální možná hmotnost pasažéra je 101kg.

Pokud si nejste jisti svým zdravotním omezením proberte vše se svým ošetřujícím lékařem.

 

Počasí

Vždy se snažíme naplánovat let pokud možno za slunečného počasí. Létat lze i při zatažené obloze za dodržení bezpečnostních parametrů dohlednosti a viditelnosti. Při nárazovém větru nad 7m/s je let pro pilota náročný a pro pasažéra nepříjemný, proto v takových podmínkách lety neprovádíme. Optimální podmínky pro klidný, příjemný let panují především ráno a k večeru. Přes poledne, obzvlášť v jarním období je létání „divočejší“. Záleží pak na Vás, jestli si chcete užít výlet, nebo trochu toho vzrušení a napětí.

 

Naši piloti/instruktoři jsou zodpovědní a zkušení letci. Může se stát, že z laického pohledu vypadá počasí dobře a Vy se ptáte proč se Váš let nemůže uskutečnit – věřte, že děláme pro naplánování letu maximum a využíváme veškeré dostupné meteorologické informace.
Čas

Celkový čas programu je cca 1,5 hodiny. Je ale lepší počítat raději s delším časem.

 

Počet účastníků

Let je určen pro 1 osobu (je možno i pro skupinku max 4 účastníků současně).

 

Diváci

Diváci jsou vítáni a mohou být přítomni ve vymezeném prostoru u přistávací plochy. Mají dovoleno fotografovat i filmovat.

 

Sezóna

Duben – říjen

 

Oblečení

Doporučujeme teplé pohodlné sportovní oblečení, rukavice a pevnou obuv. V případě potřeby rukavice a leteckou kombinézu zapůjčíme na místě.Vezměte si s sebou vlastní fotoaparát, nebo kameru… Důležité je mít pevné uchycení např. páskou kolem ruky, aby Vám přístroj za letu neupadl. U motorových rogal je třeba počítat s integrální přilbou, která focení trošku komplikuje. V případě zájmu může pořídit záznam z celé akce (příprava, pojíždění, start, část. letu, přistání) vyškolený asistent z našeho týmu.

Omezení

Zážitek se koná pouze za vhodného počasí. Nevhodné pro osoby s omezenou schopností pohybu.

Rezervace

Podle dostupných termínů.  Rezervaci je třeba provést alespoň 14.dní předem

Kontakt pro rezervaci zážitku

Tel.: 603308868, 603868954

Kontakt na místě zážitku

Tel.: 603308868

2 400 Kč bez DPH

OBJEDNAT

Všeobecný ceník