FH Delta Air

Letecká škola

logo

Chci létat

Chci se naučit létat

Létání je krásná věc. Dává vám svobodu, úžasné pohledy z výšky a nezapomenutelné pocity z letu. Zkrátka to člověka úplně pohltí. Nic tak nenadchne a neinspiruje jako sledování motorových rogal, letadel, vírníku a dalších strojů, které stoupají k té krásné modré obloze.
Jestli vás podobným způsobem létání přitahuje a vážně přemýšlíte i o pilotní licenci, tak jste tu správně. Blahopřejeme k vašemu prvnímu důležitému rozhodnutí.

 

Druhy licencí

V České republice, stejně tak jako v mnoha jiných zemí je na výběr z několika typů licencí. Naše pilotní škola, která je od svého začátku zaměřená na UL letecký výcvik si plně uvědomuje, že pokud si chcete vychutnat krásný pocit letu pod vlastní kontrolou, je pilotní průkaz ultralehkých strojů nejsnáze dostupnou variantou.

 

Stačí si jen vybrat na čem chcete létat a pojďte do toho


 

Motorové rogalo-MZK

Líbí se vám motorová rogala? Chcete s nimi létat a vyzkoušet si let na křídlech fantazie? Létání na těchto strojích je především pro potěšení, radost a zábavu. Patří k nejdostupnějším možnostem volného pohybu ve vzduchu a je to úchvatný zážitek, kde cítíte každý poryv větru velmi intenzivně. Z rogala je prakticky neomezený výhled a při dobrém počasí tak nabídne prožitek z létání jako žádné jiné letadlo. Motorový závěsný kluzák (MZK) se řídí pohyby hrazdou, změnou polohy těžiště. Přitažením zrychluji a klesám, odtlačením zpomaluji a stoupám, vysunutím do strany zatáčím, prostě parádní pocit z letu. Tak vzhůru do obláák! Držitelům platné pilotní licence půjčujeme naše motorová rogala pro vlastní výlety.


Ultralehké letadlo-ULA

V České republice má ultralehké létání velkou tradici

V dnešní době mají lehká letadla velmi slušné výkony a umožňují turistické cestování na tisícikilometrové vzdálenosti. Průkaz pilota ultralehkých letadel opravňuje k pilotáži aerodynamicky řízených dvoumístných letadel do celkové vzletové hmotnosti MTOM až 600kg. Jedná se o nejdostupnější a nejčastěji absolvovaný kurz. Pokud chcete létat pro radost, můžete ji sdílet s jedním pasažérem a to vše za přijatelné náklady na letovou hodinu. Cestování s moderními ul letadly, je velmi bezpečné a pohodlné. Chcete si to zkusit?

 


Ultralehký vírník-ULV

Vírníkové létání je specifické a nedá se s žádným jiným srovnat. Laicky by se dalo říct, že je to něco mezi létáním s klasickým letadlem a vrtulníkem blíže má, ale vzhledem rotoru k vrtulníku. Jak vírník funguje?  Dokonale využívá k letu princip autorotace. Je poháněn pouze nabíhajícím proudem vzduchu. Dopřednou rychlost zajišťuje osvědčený letecký motor Rotax, který díky tlačnému uspořádání poskytuje velkou účinnost. Důmyslná konstrukce umožňuje vírníkům nejen široký rozsah rychlostí, ale i vynikající ovladatelnost v silném větru nebo turbulencích. Dokáže se ve vzduchu zastavit a díky malému prostoru nutnému pro přistání, je možné dosednout i na velmi krátké plochy. Instruktážní předváděcí let je ideální možností, jak si tento stroj skutečně osahat a vyzkoušet.