FH Delta Air

Letecká škola

logo

Podmínky výcviku

Výcvik pilota

Základní požadavky

 

Osnova výcviku

 

Předměty výuky


Praktická část

V praktické části výcviku (20 letových hodin) Vás pak za pomoci Vašich nově získaných teoretických poznatků naučíme bezpečně řídit a ovládat motorové rogalo, ultralehké letadlo nebo virnik. Tento minimální počet hodin je rozdělen do duálního výcviku a sólové praxe. Během této doby se naučíte základy létání, ovládání stroje, stejně jako vzlety a přistání, navigaci a nouzové postupy. Při samostatných letech musí mít pilotní žák sjednané pojištění odpovědnosti pilota.

Zkrátka naučíme Vás jak a kdy se dostat bezpečně do vzduchu a zase zpátky na zem.

Závěr kurzu

​Pokud žák splní celou základní výcvikovou osnovu a je podle instruktora připraven, přistupuje ke složení závěrečných zkoušek pilota UL. O vydání pilotního průkazu rozhodne na základě výsledků z teoretické a praktické zkoušky pověřený inspektor LAA ČR.

Požadavky na udržení

 

A co pak dál?

​Po získání pilotního průkazu je důležité se i nadále pilotně rozvíjet a udržovat ve formě. S výběrem vhodného stroje pro Vás rádi poradíme, případně zprostředkujeme předvedení modelů o které projevíte vážný zájem. Samozřejmě je také možné si v naší škole a to jak jednorázově, tak formou hodinových bloků i na více dní vše zapůjčit. Je, ale nutné mít sjednané pojištění odpovědnosti pilota, které si můžete pohodlně sjednat online na odkazu níže.

Nejste 100% přesvědčeni, zda řízení ultralehkého stroje zvládnete? Obraťte se na nás a přijeďte za námi. Rádi Vás provedeme světem křídel, tak jak ho vidíme my. Pokud si chcete létání nezávazně užít a vyzkoušet, vyberte si jeden z našich strojů a objednejte si ukázkový předváděcí let. Spolu se zkušeným instruktorem můžete na vlastní kůži zažít, co takové létání obnáší.

Důležité upozornění

​Podle výcvikové osnovy je nutno absolvovat minimálně 20 letových hodin.
Jde však pouze o předepsané minimum, jehož absolvování automaticky neopravňuje k získání pilotního průkazu!
Cena výcviku se skládá z nákladů na odlétané hodiny, nákladů na výuku teorie a je třeba počítat i s náklady přistávacích poplatků.
Každý jedinec má jiné požadavky na odbornou přípravu, a tedy i různé náklady s ohledem na získání pilotního průkazu UL.
Každý potřebuje svůj čas, takzvaně „dozrát“ a velmi záleží na trpělivosti, citu a vnímání situace.

​Finanční částka na získání pilotního průkazu se od sebe liší. Ze zkušenosti však víme, že se pohybuje o něco výše. Pokud máte jakékoliv dotazy, na které jste nenašli odpovědi, neváhejte a napište nám konkrétní dotaz.

 

Ceník ve formátu PDF

Ceník

 

Jak objednat letecký výcvik?

Buď telefonicky na čísle 603 308 868, nebo formulářem

Napište nám nebo zavolejte jakékoliv  Vaše přání  ohledně výcviku.